Jak postępować ze zlewozmywakiem granitowym

01-11-2016

Zlewozmywaki granitowe czyszczenie

Granitura - zlewozmywaki granitowe czyszczenie

Systematyczność, na pierwszym miejscu. Działanie, które przynosi najlepsze efekty to regularny proces pielęgnacji. Jeżeli określimy sobie częstotliwość czyszczenia zlewozmywaka granitowego, będzie nam dobrze służył przez lata. 

Grupa Granitura jako producent zlewozmywaków granitowych, posiada duże doświadczenie w pielęgnacji wyrobów kompozytowych. Badania, które wykonaliśmy w czasie atestacji produktu oraz testy zlewozmywaków w środowisku kuchennym, wykazały procesy, które pomagają w efektywnym czyszczeniu zlewozmywaków granitowych.

Czyszczenie zlewozmywaków granitowych

Porady dotyczą zlewozmywaków wykonanych z materiału RG Granitura z którego produkujemy nasze wyroby.

  • zalecamy codzienne mycie zlewozmywaka, miękką szmatką, miękką gąbką z delikatnym detergentem oraz po tej czynności wytarcie go do sucha. Unikniemy zacieków szczególnie przy twardej wodzie!
  • częstotliwość czyszczenia zależy jednak przede wszystkim od stopnia zabrudzenia oraz naszego dostępnego czasu. Uważa się, że po około 2 tygodniach użytkowania powinniśmy zafundować zlewozmywakowi bardziej intensywne sprzątanie. W tym celu można zastosować dostępne mleczka czyszczące bez lub z delikatnym granulatem. po czyszczeniu tymi środkami za każdym razem spłukać powierzchnię wodą.
  • w przypadku wystąpienia osadów wapnia (matowa powierzchnia) stosuje się kwas octowy 9% (ocet). Powierzchnię zlewozmywaka najlepiej przetrzeć miękką gąbką nasączoną kwasem octowym i po około minucie obficie spłukać czystą wodą i wytrzeć do sucha zlewozmywak.

NIE WOLNO ! do czyszczenia zlewozmywaków nigdy nie stosujemy myjek drucianych,środków zawierających materiały ścierne,steżonych wybielaczy,silnych kwasów. Materiał z jakiego został wykonany zlewozmywak granitowy nie ma tu większego znaczenia – żaden z nich nie jest bowiem niezniszczalny i w 100% odporny na uszkodzenia mechaniczne, które mogą powstać przy użyciu nieodpowiednich użytych środków.

Unikaj również pozostawiania w zlewie owoców, kwasowych płynów, zacieków od kawy i herbaty. Mogą powstać trwałe plamy oraz zniszczysz powierzchnię materiału. Najlepiej spłukać powierzchnię wodą zaraz po wylaniu do zlewozmywaka silnie barwiącej cieczy.

Domowa konserwacja zlewozmywaka granitowego

Warto raz na tydzień, po czyszczeniu, powierzchnię użytkową zlewozmywaka natrzeć małą ilością oleju jadalnego. Do tego celu można użyć małej bawełnianej ściereczni na którą nakładamy mała ilość oleju i ruchami okreżnymi nacieramy nasz zlewomywak. Powierzchnię przecieramy suchą szmatką. Z naszego doświadczenia zastosowanie oleju kokosowego nadaje powierzchni zlewozmywaka delikatny matowy połysk.

Blog Porady Granitura.com

Granitura.pl